Zastanawiasz się, gdzie kupić leki Fluimucil? Przedstawiamy listę miejsc, w których dostaniesz produkty marki Fluimucil!…

Kaszel palacza. Czym się charakteryzuje?
Kaszel palacza – to jeden z charakterystycznych objawów u osób, które nałogowo palą papierosy. Jest on efektem podrażnienia dróg oddechowych dymem papierosowym. Jesteś ciekaw, jak go leczyć i czym się charakteryzuje? Zapraszamy do lektury!
Kaszel palacza – specyfika
Aby przejść do diagnozy kaszlu palacza, musimy zastanowić się, co jest jego przyczyną. W skutek kontaktu naszych dróg oddechowych z dymem papierosowym dochodzi do podrażnienia tak zwanego nabłonka rzęskowego w drogach oddechowych.
Musimy pamiętać, że dym papierosowy – poza nikotyną – dostarcza do naszego organizmu wielu szkodliwych substancji, takich jak tlenek węgla, cząsteczki benzenu czy cyjanowodoru.
Długotrwałe palenie papierosów powoduje uszkodzenie nabłonka, którego główną funkcją jest wyłapywanie oraz usuwanie z organizmu szkodliwych substancji. Po jakimś czasie nabłonek przestaje spełniać swoją rolę, przez co palacz sam musi odkrztusić szkodliwą wydzielinę.
W początkowej fazie kaszel palacza przyjmuje bardziej suchą i bezproduktywną postać, jednak po czasie zmienia się on w męczący, produktywny kaszel mokry.
Jak poznać kaszel palacza?
Kaszel palacza, zwłaszcza w początkowej fazie bardzo łatwo pomylić z infekcją górnych dróg oddechowych lub alergią.
Aby jednoznacznie zdiagnozować kaszel palacza, lekarz musi zlecić więc serię badań – które pomogą w wykluczeniu innych chorób, dających bardzo zbliżone objawy, takich jak: rozedma płuc, astma oskrzelowa czy zapalenie oskrzeli.
Są jednak objawy, które mogą bardziej lub mniej jednoznacznie świadczyć o kaszlu palacza. Należą do nich chociażby: nawracająca chrypa, duszności i bóle w klatce piersiowej, bóle pleców, nasilenie kaszlu rano po przebudzeniu się.
Sama odkrztuszana podczas kaszlu wydzielina ma najcześciej biały odcień. W przypadku infekcji ropnej może pojawić się także w żółtawej barwie.
Szczególną uwagę należy zwrócić na pojawiającą się wraz z wydzieliną krew – takie przypadki należy jak najszybciej poddać diagnostyce.
Kaszel palacza – leczenie
Zastanawiasz się, jak leczyć kaszel palacza? Wszystko to zależy od specyfiki kaszlu – czy jest to produktywny kaszel mokry, czy też kaszel suchy.
W przypadku występowania mokrego kaszlu warto zaopatrzyć się w produkty, które pozwolą na bardziej skuteczne wydalanie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Sprawdzić może się tutaj Fluimucil Muko o umiarkowanej dawce acetylocysteiny, która ułatwia odkrztuszanie.
W przypadku występowania kaszlu suchego sprawdzą się natomiast preparaty nawilżające gardło oraz drogi oddechowe.
Nie ma co się jednak zastanawiać – najskuteczniejszym sposobem na uporanie się z kaszlem palacza jest rzucenie nałogu.
Naturalne sposoby na kaszel palacza
Z kaszlem palacza można radzić sobie także w naturalny sposób. Pomoże w tym chociażby odpowiednie nawodnienie organizmu – picie od 2 do 2.5 litra wody dziennie pozwoli na lepsze udrożnienie dróg oddechowych a także walkę z zalegającą w nich wydzieliną.
Warto wykorzystać czas wolny na wizytę w uzdrowisku – zwłaszcza takim, które jest wolne od zanieczyszczeń i wpływa kojąco na drogi oddechowe.
Warto zastosować także krótkie ćwiczenia oddechowe, które można wykonywać także w domu. Codzienne ćwiczenie trwa zaledwie kilka minut, a jest w stanie wpłynąć kojąco na drogi oddechowe oraz poprawić ich wydolność.
Na sam koniec warto dodać, że przyczyną kaszlu nie zawsze jest palenie papierosów – chociaż jak wiemy, jest to jedna z najczęstszych przyczyn, która może prowadzić także do innych schorzeń układu oddechowego oraz płuc.