skip to Main Content
Fluimucil Muko Na Biurku

Fluimucil Muko. Co musisz wiedzieć?

Fluimucil Muko to jeden z produktów dostępnych w ofercie Komtur Polska, czyli głównego dystrybutora całej gamy produktów Fluimucil w Polsce. Co musisz wiedzieć o tym produkcie?

Fluimucil Muko na infekcje górnych dróg oddechowych

Fluimucil Muko jest produktem stosowanym w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych, w szczególności w walce z mokrym kaszlem.

Jego działanie zapewnia skuteczniejsze odkrztuszanie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, a co za tym idzie – zmniejsza negatywne skutki mokrego kaszlu oraz pomaga w szybszym uporaniu się z tą dolegliwością.

Jest to więc lek rozrzedzający zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę i powoduje jej upłynnienie, a co za tym idzie – łatwiejsze odkrztuszanie.

Lek Fluimucil Muko stosuje nie dłużej niż 5 dni, jednak każde stosowanie preparatu wymaga (zalecane jest) wcześniejszej konsultacji z lekarzem lub farmaceuta.

Fluimucil Muko – od jakiego wieku?

Fluimucil Muko jest możliwy do stosowania już od 7-go roku życia. To ograniczenie wynika bezpośrednio z zawartości acetylocysteiny w leku. Fluimucuil dostępny jest jednak także w wersji przeznaczonej dla dzieci – zawiera on mniejszą dawkę substancji i jest możliwy do stosowania już od 2. roku życia – Fluimucil Muko Junior.

Stosowanie preparatów z acetylocysteiną u dzieci poniżej 2. roku życia nie jest wskazane ze względu na możliwą ograniczoną zdolność odkrztuszania.

Jak sporządzić i stosować lek Fluimucil Muko?

Fluimucil Muko to lek do sporządzania roztworu doustnego – konieczne jest rozrobienie go w wodzie. Zawartość saszetki należy wsypać do połowy szklanki letniej wody i w razie potrzeby – wymieszać łyżką. Ważne jest, aby stworzony roztwór wypić tuż po sporządzeniu. W trakcie kuracji Fluimucil Muko warto stosować zwiększoną ilość płynów.

200 mg acetylocysteiny

W Fluimucil Muko zawarto aż 200 miligramów acetylocysteiny.

Atocylocysteina jest lekiem sekretolitycznym z grupy mukolityków, pochodną aminokwasu cysteiny. Stosuje się ją do rozrzedzania śluzu zalegającego w drogach oddechowych. Acetylocysteina poprzez obecność atomów siarki ma zdolność rozbijania tak zwanych glikoprotein śluzu u zmniejszenie ich cząsteczek. Dzięki temu dochodzi do upłynnienia zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny oraz zmniejszenia jej lepkości. 

W przypadku stosowania tego leku zaleca się stosowanie większej ilości płynów – minimum 2 litry na dobę.

Chcesz zapoznać się z całą informacją na temat leku Fluimucil Muko? Klik.

Chcesz poznać działania niepożądane w przypadku stosowania preparatu Fluimucil Muko? Klik.

Chcesz kupić lek Fluimucil Muko? Klik.

Back To Top