skip to Main Content
Pudełko Fluimucil Forte Na Biurku

Fluimucil Forte. Co musisz wiedzieć?

Dopadła Cię ostra, jesienna infekcja górnych dróg oddechowych? Na ratunek przybywa Fluimucil Forte – produkt o podwyższonej zawartości acetylocysteiny. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć przed zakupem!

Co to jest Fluimucil Forte?

Fluimcuil Forte 600 mg to lek w formie tabletek musujących do podawania doustnego. Białe tabletki Fluimucil Forte zawierają podwyższoną dawkę acetylocysteiny, dzięki czemu są dobrym rozwiązaniem dla osób chorujących na nagłe i intensywne infekcje górnych dróg oddechowych.

Tabletki Fluimucil Forte 600 mg mają cytrynowy smak i możliwy, wyczuwalny zapach siarki.

Kiedy stosować lek Fluimucil Forte?

Fluimucil Forte jest odpowiedni dla osób, które borykają się z problemami spowodowanymi ostrym przeziębieniem, którego efektem jest niedrożność dróg oddechowych.

Dzięki podwyższonej zawartości acetylocysteiny Fluimucil Fotre skutecznie i krótkotrwale udrożnia drogi oddechowe poprzez rozrzedzenie zalegającej w nich wydzieliny.

Dzięki temu działaniu Fluimucil Forte ułatwia odkrztuszanie i jest odpowiedni do stosowania w przypadku kaszlu mokrego.

Jak dawkować i podawać lek Fluimucil Forte?

Fluimucil Forte to lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych. Z racji podwyższonej dawki acetylocysteiny może on wywołać niedrożność dróg oddechowych u dzieci w wieku poniżej 2 roku życia. W takim wieku nie zalecamy podawania substancji opartych na acetylocysteinie, ponieważ układ oddechowy człowieka w tym wieku nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięty.

Ze względu na ilość substancji lek ten nie jest także odpowiedni dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Dla osób w tym wieku Fluimucil proponuje jednak dwie bezpieczne alternatywy – Fluimucil Muko Junior oraz Fluimucil Muko.

Dawkowanie u dorosłych to jedna tabletka podawana 1 raz na dobę. Leczenie stanów ostrych przy pomocy leku Fluimucil Forte nie powinno trwać dłużej, niż 5 dni.

Możliwa jest także dłuższa terapia trwająca od 3 do 6 miesięcy, jednak w tym przypadku terapię należy skonsultować z lekarzem.

Przygotowanie roztworu przy użyciu leku Fluimucil także jest niezwykle proste – tabletkę należy rozpuścić w połowie szklanki letniej wody i spożyć od razu po przyrządzeniu.

Chcesz wiedzieć więcej o leku Fluimucil Forte? Zapoznaj się z ulotką.

Back To Top